slide 2
slide 3
slide 4

جدیدترین ها

 

پرفروش ترین ها

پیشنهاد دی ماه

حرف های دونه به دونه

دور دنیا با 80 تومان! _ نویسنده: دکتر رحیم دولتی

دور دنیا با 80تومان

کسی که در قبر خوابید؛ رمان و سفرنامه اش را حتماً بخوانید تا شما هم سر در بیاورید که دور دنیا ... آخه چه جوری با هشتاد تومان؟!!

جنگ جهانی دوم، رحیم یک کارگر هشت ساله مدرسه ندیده بود. سه سالی می شد که از پنج سالگی اش ، در یک کارگاه پارچه بافی در شهر زنجان ـ کارگاهی شبیه اردوی کار اسرای جنگی ـ کار می کرد. شرایط سخت قحطی و فقر کودکی دکتر رحیم دولتی ، رنج های دکتر فرانکل در اردوگاه اسرای جنگی ، در کتاب " انسان در جستجوی معنا " را به ذهن خواننده متبادر می سازد.

 

 

نویسنده دور دنیا با هشتاد تومان، با گذر از کودکی ـ اما این بار با اختیار ـ آرام آرام و گاه با بی پولی و گرسنگی و عبور خطرناک از مرزها،  جاده ها، روستاها و شهرهای بسیاری از کشور های پنج قاره ی جهان ، چند دهه از عمر خویش را در سفرهای فراوان و تجربه ی زندگی در شرایط سخت و پر از تنوع می گذراند:

 

گاه در جنگل می خوابد و گاه در بهترین هتل های جهان ، گاهی هم در قبرستان!! : ماجرای 1973میلادی ( مصادف با 1352شمسی ) ، شبی که در یک دهکده ی مرزی در مراکش در آفریقای شمالی ، به خاطر نداشتن جای خواب ، در درون یکی از قبر های آماده ی دفن مرده ، دراز کشیده بود ... !!

 

گاهی به دنیای شعبده بازی و ریاضت رو می آورد و گاه ، بهترین موزه ها و کتاب خانه ها  و دانشگاه های جهان را تجربه می کند. گاهی از نقاشی ساختمان امرار معاش می کند. البته گاهی هم با تخفیف پنجاه درصدی کارت دانشجویی بین المللی از این کشور به آن کشور می رود!! تخفیفی که در بیش تر جاها هم چون سینما، تئاتر، موزه ها و نمایشگاه ها نیز معتبر بود.                                                                    نویسنده در مسافرت های کم نظیر خود ، سال ها به یادگیری زبان انگلیسی در بهترین سطوح جهانی و یاددهی آن در بهترین مدرسه های ایران می پردازد و در پایان به ترجمه ی قرآن در جوار حضرت رضا علیه السلام رو می آورد.

 

با دیدن نام این اثر به یاد " دور دنیا در هشتاد روز " اثر ژول ورن می افتیم. هر چند که آن خیالی بود و این واقعی است.

دور دنیا با هشتاد تومان اثر دکتر رحیم دولتی هم زندگی نامه ی خودنوشت Auto  Biography ) ) است با حال و هوای ادبیات وطنی ما و هم رمانی       Roman ) ) به یادماندنی از یک شخصیت شگفت انگیز !! رمانی که پر از گره ها و گره گشایی های خدایی است. خدایی که برای بنده اش ، حادثه ها تقدیر می کند تا در کوره و کوران زندگی ، پخته اش کند.                                                           آری ؛ با عزم  و همت و تلاش و البته یاری پروردگار متعال ، دستیابی به ناممکن ها ، ممکن می شود! 

 

 

 

دور دنیا با هشتاد تومان           اثر دکتر رحیم د ولتی                                         واحد پژوهش انتشارات سیمای فرهنگ   :  جعفر فرخی تهرانی

 

 

 
  

    قصه گویی برای کودکان را جدی بگیرید  

برای ایجاد علاقه به مطالعه در بین کودکان چه راهکارهایی وجود دارد و چگونه باید کودکان را به مطالعه علاقه مند کرد؟

 

 

نحوه آموزش عذرخواهی کردن به کودکان

 

بچه‌های خردسال وقتی عصبانی می‌شوند، ممكن است جیغ بزنند، به در و دیوار لگد بكوبند یا حتی با مشت به كسی كه جلوی آنها ایستاده است، ضربه بزنند.

ادامه مطلب

 

 

آنچه کودک از بازی کردن می آموزد!

 

 

زمان بازی با کودکتان فقط زمان بازی و سرگرمی نیست، بلکه زمان آموزش درسهای زندگی به کودکتان هم می‌باشد.

 

ادامه مطلب

چگونه طلاق والدین را برای کودکان توضیح دهیم؟

کنار آمدن با موضوع طلاق برای کودکان بسیار سخت و دردناک است. این که چگونه می توان فرزندان را با این اتفاق ناخوشایند وقف داد و به آنها شیوه کنار آمدن با این موضوع را آموخت ، امکان پذیر است.

 

ادامه مطلب

 • Demoکتاب دور دنیا با 80تومان

  کتاب دور دنیا با 80 تومان، می کوشد تا بیانی صمیمی حوادث و بحران های سفر نویسنده به دور دنیا را به طرزی شیرین و جذاب با خواننده در میان بگذارد.
  در حقیقت این کتاب را هرچه بنامیم، داستان، شرح حال یا سفرنامه، اثری است خواندنی، آموزنده و تأثیرگذار.
 • Demoکتاب والدین هلی کوپتری

  بهترین نکات تربیتی پیرامون پرورش هوش کودک و ارتباط مادر و کودک
  کتاب والدین هلی کوپتری با بیان ویژگی های والدین حمایتگر عاطفی یا به اصطلاح این کتاب هلی کوپتری، سعی در شناسایی پیامدهای منفی اینگونه رفتارها دارد.
 • Demoکتاب تغذیه برای نوزادان و کودکان

  بهترین کتاب آشپزی و راهنمای تغذیه ای کودکان و نوزادان، تألیف آنابل کارمل، نویسنده کتاب های پرفروش
  ارائه توصیه های تغذیه ای جامع هر مرحله از رشد کودکان با بیش از 150 دستورالعمل خارق العاده و وسوسه انگیز
 • کتاب من گردو هستمDemo

  نگاهی نو و سخنی تازه در حوزه مهارت های زندگی، با در دست داشتن این دفترچه راهنما در لحظه گذر از پیچ و خم های زندگی، کمتر دچار دردسر و مشکل خواهید شد.